Pamje krenarie: Kështu i priu Komandant Drini UÇK-së për çlirimin e Prizrenit

Komandant Ekrem Rexha – Drini ishte ndër komandantët më të shquar të UÇK-së, por që fatkeqësisht është vrarë pas luftës në një atentat, autorët e të cilit nuk janë zbuluar kurrë.

Në këtë video ju sjellë momente emocionuese dhe krenarie, se si komandant Drini ka udhëhequr ushtarët e UÇK-së për çlirimin e Prizrenit, shkruan Veriu.info.

Hyrja e UÇK-së në Prizren, shihet se pritet nga popullata në mënyrë madhështore.

Shikojeni videon:

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE