‘Pamje lufte’ nga Durrësi dhe Thumana – Pamje të reja nga droni

Një xhirim i gjithë asaj që la tërmeti në Durrës dhe Thumanë, është publikuar mbrëmë nga një kameraman.

Pamjet janë xhiruar nga droni, dhe shihen pamjet e rënda të shkaktuara nga tërmeti i mëngjesit të së martës, që preku Shqipërinë e Mesme.

VIDEO KETU

Durrësi dhe Thumana, ishin dy qendrat ku pasojat ishin shumë të rënda.

50 të vdekur dhe mbi 900 banorë të plagosur është epilogu i deritanishëm i tërmetit të rëndë.

“Banesa të shembura, ndërtesa të rrënuara tërësisht”, janë disa nga pamjet që janë xhiruar nga droni, mbi qytetin e Durrësit dhe zonën e Thumanës.

SHPËRNDAJE