Parisi nuk i bën problem humbja nga Bayerni

Bayern Munichu mposhti Paris Saint-Germainin në Allianz Arena, por kjo humbje nuk ia rrezikoi pozitën e parë ekipit francez.

Gjermanët realizuan fitore 3 me 1 për të përforcuar pozitën e dytë në grup, derisa PSG-ja mbeti në pozitën e parë shkaku i golaverazhit.

Me një gol të Robert Lewandowskit dhe dy gola të Tolissos Bayerni tuboi 15 pikë në grupin B.

SHPËRNDAJE