Pas shpërndarjes së Kuvendit, LDK ka një kërkesë për Thaçin

Lidhja Demokratike e Kosovës pas shpërndarjes së Kosovës ka kërkuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që të caktoj sa më shpejt datën e zgjedhjeve të parakohshme.

“Presim nga presidenti sa më shpejt që të marrë vendim për caktimin e datës së zgjedhjeve”, tha ish shefi i GP-së së LDK-së, Avdullah Hoti.

Ndrysh, kuvendi u shpërnda me 89 vota pro, 1 kundër dhe 2 abstenime./Gazeta Blic.

SHPËRNDAJE