Pas takimit me delegacionin franko – gjerman kryeministri Haradinaj jep detaje

Para Samitit të Parisiti i cili zhvillohet në fillim të muajit të ardhshëm, sot në Kosovë po qëndron një delegacion nga Gjermani dhe Franca të cilët po takojnë liderët institucionalë të Kosovës, raporton gazeta onlibe veriu.info

Pas takimit që patën me presidentin Thaçi delegacioni franko – gjerman takoi edhe kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj përmes një statusi në facebook ka bërë të ditur se ka takuar delegacionin e dy shteteve mike dhe kanë diskutuar rrjedhat e Samitit të Berlinit dhe parapërgatitjet për Samitin e radhës në Paris./Veriu.info/

Ky është statusi i plotë i kryeministrit:

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE