Pas vendimit të Teutës, Milaim Zeka jep një lajm tjetër të papritur

Deputeti i zgjedhur nga Nisma për Kosovën, Milaim Zeka pretendon se seanca konstituive e Kuvendit do të mbahet më 4 gusht.

Arsyetimi i tij është se deptuetët janë në pushime në Shqipëri dhe Mal të Zi.
Lexo postimin e Milaim Zekës:

Nuk ka seance ne Kuvend deri më 4 gushte

Te gjitha gjasat, dhe mundesite reale, kane qene qe seanca e pare e Kuvendit te mbahej me 27-28 korrik. Presidenti Thaçi i rrexoi keto pritshmeri, pasiqe, pa asnje aresye, vetem per tekat dhe egon e tije personale, thirri nje mbledhje konsultative, diten e hene, me 24 korrik.

Me ta degjuar kete, shumica e deputeteve, ju sulen bregdetit te Shqiperise, edhe te Malit te Zi, qe te pakten ne seancen e pare, ta kene ftyren e nxire…

Pra, per mos me e zgjate si Dada Sele, seanca e pare pritet te mbahet jo para 4 gushtit. Deri me ate date po e shtyjme qeshtu tuj qite fall: jo i keme- jo si keme numerat…

SHPËRNDAJE