Pasi përfundoj koncertin, Rita Orës i ndodh diçka e papritur në Tiranë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka mbajtur një koncert të suksesshëm në sheshin “Skënderbej”, në Tiranë.

“Ora e Super Muzikës” është quajtur ky koncert, i cili ka sjell në tre ditë rresht emra të njohur si: Ermal Meta, Eugent Bushepa etj.

Rita këndoi sonte (e shtunë) për mijëra qytetarë, të cilët kishin ardhur enkas për të ndjekur performancën e zjarrtë të artistes shqiptare.

Që nga këngët e saj moderne e deri te vallja e Rugovës bënë që koncerti i sotëm të jetë spektakolar dhe i paharrueshëm për të pranishmit.
Në mesin e mijëra qytetarëve që ndoqën nga afër koncertin e këngëtares, të pranishëm ishin edhe shumë figura publike.

Ndërsa mund të ceken kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe bashkëshortja e tij, prezantuesja Anita Muçaj-Haradinaj.

Kjo e fundit, ishte ajo që ndau me ndjekësit në InstaStory një fotografi nga koncerti, duke shkruar: “Duke e shijuar Tiranën me Rita Orën”.

SHPËRNDAJE