Pele mendon që Dybala është i mbivlerësuar

Futbollisti legjendar, Pele, ka zbuluar se mendon që ylli argjentinas, Paulo Dybala, është i mbivlerësuar, dhe se ai nuk është trashëgimtar i Maradonës.

“Dybala? Nuk është i mirë siç thonë njerëzit”, shpjegoi ai pas ndeshjes së Argjentinës me Brazilin.

”Ata thonë që ai mund të jetë trashëgitmar i Maradonës, por e vetmja gjë që ata kanë të përbashkët është se godasin me këmbën e majtë”, shtoi Pele.

SHPËRNDAJE