Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Takimi mes Thaçit dhe Vuçiq ka zgjatur vetëm disa minuta.

Pas takimit, mediave po iu drejtohet Vuçiqi.

SHPËRNDAJE