Përfundon takimin me Mogherinin, Presidenti tregon çfarë bisedoi me të

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përfunduar takimin me Përfaqësuesen e BE-së për Politika të Jashtme, Frederica Mogherini.

Nërpërmjet Facebook-ut, Presidenti ka treguar se çfarë ka biseduar me të.

“Sapo e përfundova takimin me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe shtimin e përpjekjeve për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Thaçi.

Presidenti, pas takimit me Mogherinin pritet të takohet edhe me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE