Përgatituni për verën e vërtetë, këto janë temperaturat për 1 javë

Masat e ngrohta të ajrit me origjinë nga Afrika veriore do të jenë prezent gjatë javës mbi vendin tonë, duke favorizuar kushte për një mot relativisht stabil dhe me temperatura mbi 20C.

Një situatë stabile e motit do të vazhdoj deri ditën e premte , ku më tej do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat pasdite vende-vende mun të sjellin riga shiu të karakterit lokal. Shtypja atmosferike do ti mbajë vlerat e normales.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja dhe jugperendimi me shpejtësi maksimale deri 5m/s.

SHPËRNDAJE