Përpjekje heroike, ja si u nxorr nga rrënojat Adriatik Bode

Tërmeti që tronditi vendin ka shkaktuar viktima dhe qindra të plagosur, ndërkohë që strukturat përkatëse janë në terren duke bërë të pamundurën për ti dhënë ndihmën e parë të lënduarve dhe banorëve të mbetur nën rrënoja.

Aksionet e shpëtimit kanë që shumë të vështirë madje edhe të rrezikshëm.

I tillë është edhe momenti i nxjerrjes nga rrënojat , 33-vjeçari Adriatik Bode.

Në video duket momenti i shpëtimit nga rrënojat e hotelit “Mia Mare” i 33 vjeçarit, Adriatik Bode.

Momente nga shpetimi nga rrenojat e hotelit Mia Mare i 33 vjecarit Adriatik Bode nen drejtimin e komandatit te stacionit MZSH Mallakaster Jonus Murataj dhe efektiveve Hysland Aliaj, Ardit Sulaj, Sokol Kodheli,Zamir Hoxha.

Publiée par Zjarrfikësja Mallakastër sur Mercredi 27 novembre 2019

SHPËRNDAJE