Përplasen dy trena në një aksident të rëndë në këtë qytet të Gjermanisë

Dy trena janë përplasur këtë të martë, në qytetin e Duisburgut në Gjermani, duke lënë rreth 30 persona të lënduar, duke përfshirë dy me lëndime serioze.

Një zyrtar i policisë ka deklaruar se trenat ishin përplasur me njëri-tjetrin kur po kalonin në një tunel.

Disa autobusë u vunë në përdorim nga autoritetet vendore, për të transportuar pasagjerët dhe për të shmangur bllokimin e trafikut.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Ende nuk dihet se çka e shkaktoi aksidentin.

SHPËRNDAJE