Pikëlluese: Gruaja 32 vjeçare humb jetën pas lindjes

A newborn infant's hand with a name tag which says Julia, pictured at the maternity unit of the Triemli Hospital in Zurich, Switzerland, on September 27, 2016. Julia was delivered by cesarean section because she was facing the wrong way for a vaginal delivery. (KEYSTONE/Gaetan Bally)

Një grua e rreth të 30’tave ka humbur jetën mbrëmë në spitalin e Gjilanit. Aj kishte qenë shtatzënë dhe me sukses e kishte lindur foshnjën e saj të gjinisë mashkull. Por komplikimet për 32-vjecaren kishin nisur pas lindjes së foshnjës.

Lehona si pasojë e komplikimeve humbi jetën pasi doli nga salla e operimit.

Lajmin se kjo paciente ka humbur jetën e ka konfirmuar për Express, drejtori i spitalit të Gjianit, Nisret Hajrullahu.

SHPËRNDAJE