Pique: Barcelona inferiore ndaj Realit

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerrard Pique ka thënë se ai u ndje inferior ndaj Real Madrid, për herën e parë pasi ata u mposhtën në finalen e Super Kupës.

Kampioni evropian dhe i La Liga, fitoi 2:0 të mërkurën mbrëma, kurse rezultati i përgjithshëm qe 5:1 për galaktikat, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Pique, që ka qenë pjesë e Barçës për nëntë vjet, ka thënë “We nuk jeni në momentin më të mirë, ai ekip dhe si klub”.

“Ky është një proces i gjatë por që duhet përmirësuar. Ne duhet të qëndrojmë afër aq sa është e mundur dhe të ecim para”, ka shtuar spanjolli.

SHPËRNDAJE