Polemika të mëdha në Torino, kjo pritet të jetë e ardhmja e Ronaldos

Përfaqësuesit e Juventusit, Cristiano Ronaldo, kanë pushuar raportet në lidhje me një të ardhme diku tjetër, pasi Guillem Balaga pretendoi se Ronaldo do të qëndroi pikërisht në Torino.

Gazetari spanjoll i tha BBC Radio 5 Sport live se Juventus po kërkonte të “shpëtonte nga paga e tij” dhe se agjenti Jorge Mendes i ka ofruar atij një destinacion tjetër, përfshirë këtu edhe Barcelonën.

Por rrethimi i tij i tha AS se thashethemet për një të ardhme diku tjetër ‘janë të gjitha të gabuara’ dhe insistoi që Ronaldo është i lumtur në Torino dhe synon të qëndrojë te Juventus deri në fund të kontratës së tij aktuale.

35-vjeçari shënoi 31 gola në Serie A 2019-20 dhe marrëveshja e tij me Bianconeri skadon në qershor 2022.

SHPËRNDAJE