Presidenti Meta poston një video ndryshe nga herët e tjera dhe thumbon Ramën me “moton e ditës”

Presidenti Ilir Meta ka postuar në rrjetin social këtë të dielë të nxehtë një video, teksa po noton në plazh.

Video e Metës shoqërohet me “moton e ditës” siç shkruan Presidenti, e cila po ashtu gjen zë përmes Presidentit i cili thotë: Më mirë në det sesa në pishinë.

Shpreshja e Metës është një thumb që i drejtohet kryeministrit Edi Rama, i cili refuzoi të takojë Presidentin dy ditë para zgjedhjeve, teksa ky i fundit shkoi në zyrën e tij që në orët e para të mëngjesit dhe e prit kryeministrin deri në orët e drekës. Meta i bëri thirrje Ramës për një takim, për të mundur që së bashku me partitë e tjera politike të vendosnin një datë tjetër për zgjedhjet, si një akt që do të mund të shmangte krizën politike.

Por Kryeministri refuzoi ftesën dhe nuk shkoi në takim me Presidentin. Përkundrazi, Rama shkoi në një pishinë fare pranë Presidencës, teksa Meta e priste në zyrë./Express

SHPËRNDAJE