Prifti shqiptar bekon bixhozxhinjtë për t’iu sjellë mbarësi

Një ngjarje gati e çuditshme ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një Prift është futur në një pikë bastesh duke kryer një ritual fetar për të sjellë mbarësi.

Videon e ka publikuar vetë pika e basteve ku shkruan:

Tani morëm edhe aprovimin e kishës. Luani për koeficientë të bekuar”.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen ⤵⤵⤵)

Prifti që ka realizuar bekimin është  At Spiro Katundi, teksa në një video që qarkullon në “Facebook”, shihet duke bekuar të pranishmit.

SHPËRNDAJE