Pritet ngritje e madhe në ranglistën e FIFA-s

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Kosova zhvilloi dy ndeshje shumë të mira në kuadër të Ligës së Kombeve.

Dardanët barazuan në Baku me Azerbajxhanin dhe fituan në Prishtinë kundër Ishujve Faroe.

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Ky sukses do të reflektoj edhe në ranglistën e përgjithshme të FIFA-së.

Sipas gazetarit ët njohur, Arlind Sadiku, Kosova do të ngjitet për 15 pozita.

“Ne ranglistën e re te Fifas qe do te publikohet me 20 shtator, Kosova do te renditet ne vendin e 126-te ne bote, 15 pozita me larte se qe gjendet tani. Se shpejti ne top 100”, ka shkruar Sadiku.

Për momentin, Kosova është në pozitën e 141 me 1080 pikë të grumbulluara. /IndeksOnline/

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë
SHPËRNDAJE