Protestuesit mblidhen tek Biblioteka Kombëtare, kjo është pamja aktuale

Protestues të shumtë tani janë mbledhur tek Biblioteka Kombëtare e Kosovës nga ku edhe nis marshi i protestës.

Qytetarë të shumtë kanë ardhur me transport të organizuar nga VV-ja, drejt Prishtinës, për ta kundërshtuar idenë e Thaçit për korrigjim kufiri shkruan GazetaBlic.

Në këtë protestë pjesëmarrjen e kanë konfirmuar edhe Vjosa Osmani dhe Haxhi Avdyli nga LDK-ja, Korab Sejdiu, Fisnik Ismaili nga PSD,dhe grupe të ndryshme të shoqërisë civile

SHPËRNDAJE