PSE ISMET OSMANI E MBAN NOFKËN “CURRI” DHE ÇKA SIMBOLIZON KJO NË BOTËN E MAFIAS?

Ismet Osmanin e njohin më shumë si Curri. Ai nuk e ka ndonjë të metë në trup për ta bartur këtë pseudonim. Siç është e mistershme figura e tij ashtu edhe emri.

Në InDoks zbulohet edhe misteri i nofkës së Ismet Osmanit, nofka “Curri”.

Dokumentarin e plotë mund ta gjeni këtu.

InDoks edhe më herët kishte raportuar për këtë figurë të botës së biznesit e i dyshuar edhe si mafioz, por në këtë dokumentar do të sjellim një profil krejt tjetër të tij. Me krejt lidhjet që i ka me botën e krimit. Me botën e politikës. Spiunazhit ndërkombëtarë. Është një histori e madhe që sillet rreth një grupi të vogël, por të fuqishëm njerëzish./ Insajderi.com

SHPËRNDAJE