Pse Kosova nuk po guxon ta largojë flamurin e Serbisë nga Kalaja e Zveçanit? (VIDEO)

Në një qytet tjetër të Kosovës, tash e disa vjet valvitet pa ndonjë telashe flamuri i Serbisë.

Në kalanë e Zveqanit askush nuk po e pengon atë, njofton Klan Kosova.

Banorët që jetojnë karshi Kalasë, në Komunat Zevcan e Mitrovicë por edhe tutje kanë mendime të ndryshme për simbolin që iu rri përmbi.

Ndryshe, mbrëmë ka ngjallur reagime të shumta heqja e flamurit kombëtar ‘te rrethi’ në Prishtinë dhe zëvendësimin e tij me flamurin e Kosovës.

Shikojeni video kroniken:

SHPËRNDAJE