Publikohet video e re ku shihet se si policët ‘luftojnë’ me George Floyd brenda makinës së tyre!

Pamjet e reja duket se tregojnë George Floyd në një “luftë” të dhunshme me policët ndërsa ishte brenda një makine të policisë, para se të vdiste.

Video e postuar të shtunën nga Shaun King – tregon një oficer të Minneapolis, i cili dukej se po luftonte me Floyd, pas arrestimit të tij, arrestim i cili ndodhi për arsye se Floyd kishte tentuar të blinte diçka me para false

Derek Chauvin – oficeri i akuzuar për vrasje, është parë duke shkuar në anën e djathtë të makinës.

Ky ishte vendi ku Floyd, 46-vjeç, përfundimisht u lidh dhe humbi jetën, gjë që ka ngjallur protesta në të gjithë SHBA-të.

SHPËRNDAJE