Qerim Kelemndi reagon pas akuzave se ai dha urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarajt e Tahir Zemajt

Qerim Kelmendi ka komentuar deklaratën e të burgosurit Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup vrasësish, raporton Gazeta Blic. 

Kelmendi ka publikuar lajmin e në të cilin Mehmeti akuzon atë dhe vëllanë e tij Ibrahim Kelmendi të cilët sipas të burgosurit kanë gisht në vrasja e deputetit të LDK-së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt. (Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵).

Sipas tij kjo deklaratë është një telenovelë që po tjerret që 10 vite.

Reagimi i plotë i Kelmendit: 

Telenovala qe po tjerret qe 10 vite !
E paska zbulue Makinen ne Avull !

SHPËRNDAJE