Ramush Haradinaj viziton KEK-un, jep një lajm të mirë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në këto momente po e vision KEK-un. Ai ka thënë se ka dy lajme të mira.

“Lajmi i parë do të jetë se nuk do të ketë rritje të cmimit, dhe lajmi i dytë është se nuk do të ketë ndërprerje të energjisë elektirke”, ka theksuar ai.

Ndryshe Gazeta Blic gjatë ditës ka raportuar se nga java e ardhshme Kosova do të futet në kollaps energjetik, për shkak të vonesave me fillimit e nxjerrjes së qymyrit ne fshatrat Shipitullë dhe Hade.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⬇⬇⬇)