Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, thotë se tani është radha e…

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin evropian Igor Soltes ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Soltes në twitter ka shkruar se mirëpret progresin e arritur në mes të dy vendeve për çështjen kufitare.

Ai ka përmendur se është një hap i rëndësishëm drejtë liberalizimit të vizave.

“Unë e mirëpres progresin në mes të Malit të Zi dhe Serbisë për çështjet e kufirit. Është një hap i rëndësishëm drejt liberalizimit të vizave”, ka shkruar Soltes. /Indeksonline/

SHPËRNDAJE