“R*****e femër, do tërhequr zvarrë,”, ndjekësi e shan në Instagram, Dajana i bën të pabërën

Moderatorja karizmatike e emisionit të mëngjesit, Dajana Shabani, ditën e sotme ka përshëndetur fansat në Instagramin e saj teksa ka publikuar një video duke kërcyer nën tingujt e një kënge greke.

Mirëpo, kjo gjë duket se nuk i ka pëlqyer një fansi të Dajanës, i cili i ka shkruar në privat dhe e ka ofenduar, duke e quajtur ndër të tjera, edhe spiune të grekëve.

Ajo që bie në sy është fakti se ofenduesi “patriot”, e mban emrin dhe mbiemrin e tij në gjuhën greke, ndërkohë që i kërkon llogari moderatores.

Fillimisht Dajana e ka marrë me humor komentin e tij negativ dhe ofendues, duke iu përgjigjur kështu:

A mo Vasil, të ka lënë Greqia me pasoja. Po ça faji të kam unë që desha të kërcej?! Se të shkon mami dhe motra me grek, nuk do të thotë se shkojmë të gjithë, hë xhan”.
Por Vasili nuk e ka lënë me kaq dhe ka vijuar edhe komente të tjera negative, e këtë herë, për ta degjeneruar, moderatorja i ka publikuar profilin në Instagramin e saj me shumë ndjekës.

Të shohim nëse do të vijojë kjo betejë, ku edhe një herë më shumë, diferencat etnike dhe çështja “greke” bëhet problem në vendin tonë.

SHPËRNDAJE