Reagimet qesharake të policit, teksa përpiqej të kapte gjarprin që kishte hyrë në stacion (Video)

Polici i paemëruar nga Florida e Shteteve të Bashkuara, ka ngritur duart nga gëzimi, pasi arriti ta lokalizoi një gjarpër që kishte hyrë brenda stacionit.

Por, para se ta kapte, ai ka bërë disa sjellje qesharake, pasi frikësohet të afrohej te reptili që ishte më i shkurtër se një metër, transmeton Telegrafi.

Ai ka mbajtur një kovë në dorë dhe ndihmohej nga tri kolege për të ndaluar gjallesën, teksa qeshnin gjatë tërë kohës.

Megjithatë, veprimi tij është arsyetuar, pasi shumë njerëz kanë frikë nga gjarpërinjtë edhe nëse janë shumë të fuqishëm. /Telegrafi/

/

SHPËRNDAJE