Real Madrid eliminohet nga Copa del Rey

Real Madrid është mposhtur 1:2 nga Leganes për t’u eliminuar nga Copa del Rey. Skuadra e Zinedine Zidane është në krizë të vërtetë. Real Madrid është mposhtur 1:2 nga Leganes për t’u eliminuar në çerekfinale nga Copa del Rey.

Reali kishte fituar në ndeshjen e parë 0:1, por dy golat e Leganes në Santiago Bernabeu u kanë kushtuar atyre me eliminim.

Golat për Leganes i shënuan Eraso dhe Gabriel, ndërsa golin e vetëm për Realin e shënoi Karim Benzema.

Leganes bëhet skuadra e tretë që kalon në gjysmëfinale, pas Sevillas dhe Valencias, ndërsa nesër sigurohet edhe gjysmëfinalisti i katërt, kur takohen Barcelona dhe Espanyol. /Express/

SHPËRNDAJE