Receta e vjetër gjermane, që zhbllokon arteriet, ul kolesterolin dhe rrit sistemin tuaj imunitar

Sot do tju tregojmë për një recetë të vjetër gjermane e cila është përdorur për të luftuar sëmundjet si arterioskleroza, niveleve të larta të kolesterolit, ftohjes, gripit, lodhjes dhe infeksioneve të ndryshme.

Receta përmban hudhër, xhenxhefil, limon dhe ujë, përbërësit të cilët janë lehtësisht të disponueshëm dhe mund të gjenden në shtëpinë e secilit.

Ja se si ta përgatisim atë:

Përbërësit:
2 l. ujë
3-4 cm. nga rrënja e xhinxherit
4 thelpi hudhër
4 limon

Përgatitja:

Lani limonët dhe prijini ata në feta më dhe bashkë me xhinxherin dhe hudhrën hidhini në një blender.Miksojini deri sa të përftoni një perzierje homogjene, më pas hidheni në një tenxhere dhe shtoni 2 l. ujë. Gatuheni përzierjen derisa të valojë, pastaj hiqeni atë nga nxehtësia dhe liheni të qetësohet. Pasi është ftohur, kullojeni lëngun dhe hidheni në një shishe ose në një kavanoz qelqi.

Pijeni këtë leng çdo ditë për 3 javë rresht, 2 orë para çdo vakti, mund ti shtoni dhe mjaltë për të rritur ëmbëslsinë e pijes. Rezultatet do vihen re pas tre javë përdorimi – do ndiheni më energjik dhe do të përmirësoni dukshëm shëndetin tuaj të përgjithshëm./shije.al/

SHPËRNDAJE