Regjisori kosovar: Ta krahasosh Vjosa Osmanin me Merkel, si ta krahasosh Medën me Mozartin

Një zyrtar i Nismës për Kosovën, Ben Apolloni ka ironizuar fort me krahasimin e Vjosa Osmanit me kancelaren Angela Merkel, transmeton Gazeta Metro.

Këtë krahasim e kanë bërë disa media dhe simpatizantë të Vjoses, nepër rrjete sociale.

“Ta krahasosh Vjosa Osmanin me Angela Merkelin, eshte sikur ta krahasosh Albatrosin me Hermann Hessen, apo Meden me Mozartin.

#Duajetenden por mos kap shume rend se ose keputesh ose dh… “, ka shkruar ai në Facebook.

SHPËRNDAJE