Ronaldo lëshon Spanjën, bëhet gati për transferim te Juventusi (Pamje)

Cristiano Ronaldo pret të transferimin e tij ta ia besojë  agjentit  të tij, Jorge Mendes, i cili  ka njoftuar Florentino Perez për dëshirën e klientit të tij për të lënë Realin.

Ronaldo ka një klauzolë lirimi prej 1 miliardë euro të përfshirë në kontratën e tij me Los Blancos por Mendes duket se ka një marrëveshje verbale për të marrë Ronaldon në Serie A për vetëm 100 milionë euro.

Juventusi ka arritur një marrëveshje me Ronaldon dhe po pret për të mësuar vendimin e Florentino.

Nëse ai do të pranojë ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurosh, ylli portugez i cili gjendet në pushime në Greqi do të shkojë në stadiumin Allianz./ORAinfo/