Ronaldo nuk flet pas ndeshjes, por shikoni se çfarë ka shkruar në rrjetet sociale

Skuadra e Real Madridit ka arritur në finale të Ligës së Kampionëve.

‘Los Blancos’ kanë mposhtur Bayern Munich në gjysmëfinale me rezultatin e përgjithshëm (4-3), shkruan GazetaBlic

Në të dyja takimet, Cristiano Ronaldo nuk zhvilloi ndeshje shumë të mira.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë)

Sulmuesi portugez nuk arriti të gjejë golin në 180 minuta, por arriti të shkojë përsëri në finalen e kompeticionit më të madh evropian.

Ronaldo nuk ka folur për media pas përfundimit të takimit, mirëpo ka shkruar në Twitter.

Ylli i Realit ka postuar një fotografi në Facebook me mbishkrimin: FINALE.

Ai duket mjaft i lumtur për kalimin e Realit në raundin e fundit të kësaj gare.

Ja postimi i tij: