Ronaldo thyen një tjetër rekord, golashënuesi më i mirë në histori të Kupës së Botës për Klube

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Cristiano Roanldo ka thyer një tjetër rekord në futbollin ndërkombëtar, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kupës së Botës për Klube.

Portugezi ka barazuar rezultatin në 1:1 ndaj Al Jazaira në gjysmëfinale, për të shënuar kështu golin e tij të gjashtë në këtë garë.

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Ai kështu ka lënë mbrapa Leo Messi, Luis Suarez dhe Delgado me nga pesë gola. /Express/

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë
SHPËRNDAJE