Rrahje brutale e futbollisteve femra, katër prej tyre dërgohen në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin argjentinas me ç’rast disa futbolliste janë rrahur keq.

Sfida në me Universitario dhe Libertad ka eskaluar teksa futbollistet janë rrahur në mes veti.

‘Dajaku’ erdhi pas një penalltie të akorduar, shkruan ‘The Sun’.

Katër prej tyre janë dërguar për tretman në spital derisa gjendja e tyre tashmë është nën kontroll. /Insporti

SHPËRNDAJE