Rukiqi: Ja kur do t’i marrin qytetarët paratë nga Trusti

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka mbajtur një takim sot me kryeministrin e vendit, Avdullah Hotin.

Pas këtij takimi, në një konferencë për medie, Rukiqi shumë qytetarët do të kenë mundësinë që t’i marrin paratë nga Trusti pas aplikimit të tërheqjes së 10 për qindëshit më 23-24 dhejtor.

“Këtë vit pritet diçka e jashtëzakonshme, meqë 23-24 dhjetor shumë qytetarë do ti kenë në dispozicion edhe mjetet që i kanë tërhequr nga trusti dhe është e rëndësishme që të shpenzohen në vend. Për shumë kompani nënkupton mbijetesë, e për shumë punëtorë ruajtje e vendit të punës, por edhe për të gjithë stabilitet. Garanton që edhe të realizohen pakot e rimëkëmbjes ekonomike”, shtoi ai.