Rusët tallen keq me mënyrën se si Vuçiq e priti Putinin

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë ditës së djeshme vizitoi kryeqytetin e Serbisë, Beogradin.

Atje u pritë nga presidenti serb Aleksander Vuçiq me nderime ushtarake.

Këtë pritje të Putinit nga qeveritarëve serb nuk e kanë vlerësuar në Rusi.

Kjo pritje u cilësua si e turpshme dhe më shumë do t’i shkonte për shtati Koresë së Veriut se sa një shteti që pretendon të hyjnë në BE.

Për ta bërë këtë protestë ende më të turpshme ishte pjesëmarrje e kriminelit të luftës, Draže Mihajloviq .

Mediumi i njohur rus ‘Russia Times’ e cilësoi pritjen e Putinit si një koncert roku, kurse ‘Kommersant’ ka thënë që presidenti Vuçiq me vetëdije u bë hije e Putin.

SHPËRNDAJE