Rusia deklarohet për vrasjen e Ivanoviqit, ja çfarë kërkon!

Mesto: Beograd Datum: 30.03.2016 Dogadjaj: POLITIKA - susret prvog potpredsednika Vlade i ministra spoljnih poslova Srbije Ivice Daèiæa i ambasadora Ruske Federacije u Srbiji Aleksandra Èepurina Licnosti: Aleksandar Èepurin (Alexander Vasilyevich Chepurin), Ivica Daèiæ

Rusia dënon fuqishëm vrasjen e liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanonviq duke kërkuar hetim të duhur me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të autoriteteve kompetente serbe në kapacitet të plotë, si dhe organizatave ndërkombëtare, në përputhje me Rezolutën 1244 të Kombeve të Bashkuara, ka thënë sot ambasadori rus në Serbi, Aleksander Chepurin, transmeton Indeksonline.

Chepurin ka theksuar se vizita e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Kosovë paraqet një akt të guximshëm.

Ndryshe duhet shtuar se lideri serb, Oliver Ivanovniq u vra të martë e kaluar para zyrës së tij në veri të Mitrovicës./Indeksonline/

SHPËRNDAJE