Rusia e paralajmëron SHBA-në: Përmbahuni nga veprimet ushtarake në Siri

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzi, i kërkoi SHBA-së të përmbahet nga veprimet ushtarake kundër Sirisë, shkruan BBC.

Ai u shpreh se “Nisja e sulmeve ajrore për sulmin e dyshuar kimik në Siri mund të shkaktojë luftë mes dy vendeve”

Ambasadori rus në OKB, Nebenzi tha se është nevojë urgjente parandalimi i kërcënimit me luftë.(Kliko mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Kërkesën për të parandaluar veprimet ushtarake, Nebenzi ia drejtoi edhe aleatëve të SHBA-së.

Fuqitë perëndimore mendohet të përgatiten për sulme, por Rusia e kundërshton një veprim të tillë.

SHPËRNDAJE