Salah tregon lojtarët që e kanë frymëzuar

Salah ka folur rreth lojtarëve të cilët e kan frymëzuar atë

Salah është me telashe te reja pas humbjes me Chelsea, ku i rezikohet dhe pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve, por për këtë pjesë egjiptiani duket i qetë pas në një intervistë për CNN, ka treguar se kush janë lojtarët e që e kanë motivuar në karrierën e tij.

Për të janë dy dhe të dy ata kanë lënë gjurmët e tyre në historinë e futbollit, njëri duke u kthyer në një fenomen dhe tjetri në një ikonë që nuk shuhet kurrë.

“Unë them se Ronaldo brazilian dhe Totti. Ata janë të paarritshëm në cilësinë. Totti ishte qetë dhe i sigurt për të, kam mësuar shumë prej tij”, ka përfunduar Salah.

SHPËRNDAJE