Serie A prezanton topin për sezonin e ri

Serie A ka bërë prezantimin e topit për sezonin e ardhshëm.

Elita e futbollit italian nis një edicion të ri në fundjavë.

Për të vazhduar përgatitjet e fundit, Serie A ka bërë edhe prezantimin e topit për stinorin e ardhshëm.

Topi është krijuar nga kompania e veshmbathjeve sportive Nike dhe do të përdoret nga skuadrat e Serie A për stinorin 2019/2020.

SHPËRNDAJE