Shifra tronditëse të viktimave nga koronavirusi në Prishtinë, 44 për qind janë nën moshën 44 vjeçare

Gazetari Shkodran Hoti, ka reaguar pas deklaratave nga këngëtarët Labinot Tahiri dhe Ramdan Krasniqi, të cilët kanë thënë që nuk besojnë se koronavirusi ekziston.

Në një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka sjellur disa fakte tronditëse të moshave të të vdekurve nga koronavirusi në Prishtinë.

Sipas tij, në kryeqytet kanë vdekur 34 njerëz nga Covid-19. 14 nga ta janë nën moshën 44 vjeçare apo në përqindje, 44% të atyre që kanë humbur betejën me këtë sëmundje.

Shkrimi i plotë:

Për besimtarët e Labit dhe Danit:Në Prishtinë kanë vdekur 34 njerëz nga Covid-19. 14 nga ta janë nën moshën 44 vjeçare…

Publiée par Shkodran Hoti sur Jeudi 6 août 2020

Për besimtarët e Labit dhe Danit:

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE