Shikoni në çfarë gjendje është busti i Adem Jasharit në oborrin e shtëpisë së tij

Ditëve të fundit janë shprehur shqetësimet e mëdha lidhur me gjendjen e Kompleksit Memorial në Prekaz.

Madje, është organizuar edhe peticion që kërkon ndërhyrjen urgjente të qeverisë për ta shpëtuar Kompleksin.

Në disa fotografi postuar në rrjetet sociale, shihet se si është katandisur edhe busti i heroit Adem Jashari.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Kjo është e patolerueshme, sepse heronjt meritojnë respekt dhe përkujdesje.

Shikoni fotografitë:

SHPËRNDAJE