Shkojnë për ta arrestuar, i dyshuari bën për spital tre policë

Një person që kërkohej nga policia, gjatë arrestimit ka sulmuar fizikisht zyrtarët policorë në Prishtinë.

Si pasojë tre zyrtarë kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Rasti ka ndodhur dje në Zonën industriale, në ora 12:40, raporton sot Policia e Kosovës. (Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

SHPËRNDAJE