SHOKUESE: Ja çfarë gjendet afër vendit ku u arrestua Gjuriq ditën e hënë

Përfaqësues të serbëve përfshirë ata të Listës Srpska, dhe ndihmësi i Gjuriq janë mbledhur pikërisht në vendin ku është arrestuar Marko Gjuriq në “Pallatin e Mitrovicës” në veri.

Por në këtë vend, afër ku është mbajt mbledhja është gjetur një karikator i kallashnikovit.

Në takimin e serbëve në Veri të Mitrovicës morën pjesë 120 delegatë dhe përfaqësues të 10 komunave me shumicë serbe.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Mbledhja u mbajt në objektin ku ishte arrestuar Marko Gjuriq të hënën. Në binë, serbët kanë vendosur logon e Asociacionit. Por, ende nuk dihet se cili do të jetë veprimi i tyre.

SHPËRNDAJE