Shqipëria sapo u godit edhe nga një termet

Një tërmet para pak çastesh ka dridhur Shqipërinë.  Ku epiqendra e tij ishte Tirana.

Sipas organizatës shkencore për raportimin e tërmeteve “EMSC”, ka bërë të ditur se ky tërmet ishte i shkallës 2.1, përcjell Gazeta Insajderi.

Ky është një pas tërmet pas atij vdekjeprurës që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ku la të vdekur 51 persona dhe dhjetëra ndërtesa të rrënuar. 

SHPËRNDAJE