Si e detyruan babanë nga Kosova të zgjedhë se cilin djalë t’ia vrisnin serbët dhe cilin ta shpëtonte

Historia emocionuese nga lufta e Kosovës, si e detyruan babanë të zgjedh se cilin djalë t’ia vrasin e cilin ta shpëton.

“Njanin tha merre edhe hec ik, u nala pi kshyri e thash cilit mi than, edhe ky Sherifi pom shtyn se ky u kan ma i madh se aj. Thash o nuk shkoj, tha o po shkon. Tash um bren, a kom mujt njanin me marr , po ta kisha marr njanin , po ta kisha marr njanin çfarë pasoja masnej kisha pas”.

Isa Sherifi tregon për ditën kur ushtarët serbë e kishin detyruar që të zgjidhje në mes të djemve të tij:

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE