Studenti thyen rekordin, hanë 255 qebapë

Një rekord i të ngrënit është thyer së fundmi në Turqi.

Këtë e ka bërë studenti turk, Dzheren Jilmaz, i cili ka vetëm 45 kilogramë.

Ai ka hëngër 255 qebapë për 23 minuta, duke thyer rekordin në hotelet e Antalias.

Yilmaz gjithashtu ka pirë tre gota ajran, një pije tradicionale turke, dy shishe uji dhe po ashtu ka hëngër sallatë.

SHPËRNDAJE