Stuhi breshëri dhe përmbytje godasin Serbinë (Foto)

Reshje të mëdha të shiut e breshrit e kanë goditur sot qytetin perëndimor të Serbisë, Uzhicën.

Si pasojë, disa rrugë janë përmbytur nga uji.

Mediat lokale raportojnë se kokrrat e breshrit kanë pasur madhësi sa një arrë.

SHPËRNDAJE