Stuhia nxjerr peshqit në breg (FOTO)

Stuhia Ema dhe temperaturat ekstreme nën zero po largohen ngadalë nga Britania e Madhe, por pasojat që ka lënë pas janë të mëdha.

Njëra prej këtyre është edhe shkatërrimi dhe dëmi i pallogaritshëm që i ka shkaktuar faunës ujore përreth Britanisë së Madhe.

Oqeani nxorri në breg miliona krijesa, nga karkalecët e deri tek peshq më të mëdhenj në brigjet e Yorkshire. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵).

Ekspertët fajësojnë për këtë rrymat nënujore të ftohta dhe detin e trazuar.

   

SHPËRNDAJE